Михайлівка


Село Михайлівка, було розташоване за три версти вище села Великополовецьке, при річці Собот за 18 верст від залізничної станції Біла Церква. Входило до Великополовецької волості Васильківського повіту Київської губернії. 

Село утворилось в результаті переселення жителів із села Напрасники(Безугляки). В середині XIX сторіччя в селі проживало 664 особи. До 1827 року Михайлівка зараховувалася до Великополовецької церкви, а у 1864 році в селі збудовано особливу парафіяльну дерев'яну церкву в ім'я св. Апостолів Петра та Павла, яка за штатами була зарахована до 7-го класу та мала землі 35 десятин. 

Марія Євстафіївна Браницька

Станом на 1900 рік Село Михайлівка знаходилось у власності графині Марії Євстафіївни Браницької. В селі було 198 дворів, в яких проживало 1255 осіб обох статей, з них чоловіків. - 612 та жінок – 643. Головним заняттям мешканців було хліборобство; крім того, селяни вирушали на заробітки до Таврійської, Харківської, Херсонської та Катеринославської губерній на польові роботи.

У селі рахувалося землі-905 десятин., з яких належало:

  • церквам – 50 десятин;
  • селянам – 851 десятин;
  • іншим станам 4 десятини.

Господарство велось за трипільною системою.

На початку XX сторіччя в селі діяли: 1 православна церква, 1 церковно-парафіяльна школа, 2 вітряки та 2 крупорушки, що належали місцевим селянам.

 Запасного продовольчого капіталу в селі Михайлівка було на суму 3197 руб 57 к.

У 1905 році в Малій Михайлівці відбувся 

страйк селян.

За радянських часів село Михайлівка - центр сільської Ради.

За бойові заслуги в боротьбі проти німецько- фашистських загарбників на фронтах Великої Вітчизняної війни і в тилу ворога 100 жителів села нагороджено орденами й медалями СРСР.

10 травня 1963 р. прийнято рішення виконавчого комітету Київської обласної (сільської) ради депутатів трудящих №263 ―Про перейменування окремих населених пунктів області‖, відповідно до якого, село Михайлівка Михайлівської сільради Білоцерківського району було перейменовано в село Мала Михайлівка і сільрада — в Маломихайлівську.

В 70х роках XX сторіччя в селі проживало— 872 особи. У Малій Михайлівці знаходилась центральна садиба колгоспу ім. ХІІ-річчя Жовтня, за яким було закріплено 981 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 881 га орної землі. Виробничим напрямом господарства був зерново-буряковий; також в селі було розвинуто  молочно-м’ясне тваринництво. Допоміжними  галузями були: овочево-парникове господарство, садівництво, бджільництво і рибництво. 

В селі працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека. 

Сільський краєвид

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 715-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Київської області» село Мала Михайлівка входить до складу Фурсівської сільської територіальної громади Білоцерківського району

 ____________________________________________

Джерела

  1. Сказания о населенных местностях Киевской губернии Л. Похилевич 1864 г;
  2. Список населенных мест Киевской губернии Издание Киевского губернского статистического комитета 1900 г.;
  3. Історія міст і сіл УРСР. Київська область. — К.: Гол. ред. УРЕ АН УРСР, 1971.
  4. Довідник Адміністративно-територіальний поділ Київщини 1918–2010 роки Біла Церква 2012.
  5. Міста і села України. Київщина (книга друга)2009 р.
  6. Населені місця Київщини (попередні підсумки перепису 17 грудня 1926 року). Київське округове статистичне бюро 1927 рік
  7. Мала Михайлівка [Електронний ресурс] // Facebook – Режим доступу до ресурсу: https://bit.ly/3P1wuGt

Дописати коментар

0 Коментарі