Калантир


До 1795 року Васильків був прикордонним містом з боку Польських володінь з Російською митницею. Під час спалахнувшої у 1770 році епідемії чуми, у Василькові було засновано карантинний будинок. В результаті чого багато мешканців Василькова переселилися на самий кордон, збудувавши свої будинки при карантині, навпроти застави польської, що називалася - Аксаковою Митницею. 
Карантин на карті 1800 року

Карантин в ті часи мав, а вигляд містечка, тоді як Васильків був схожий на бідне селище. У 1796 р. Васильківські установи: митницю і карантин було перенесено на нові кордони приєднаних губерній. Поселення яке виникло біля Карантинного будинку залишилось і протягом XIX сторіччя звалось Калантир. Згідно статистичних відомостей за 1900 рік хутір Калантир разом із передмістям Застугною входив до входили до Васильківського селянського товариства. Коли і як саме відбулась зміна назви хутора невідомо, але на картах починаючі з 1910 року хутір має назву Безп’ятний.
Хутор Безп'ятний на карті 1913 року

Згідно з народними переказами, одним із засновників поселення був чоловік з відрубленою п'ятою. Звідси і назва - Безп'ятне.

За радянських часів Безп’ятне отримало статус села та увійшло до складу Застугнянської сільської ради. Площа населеного пункту - 188,8 га. Населення - 440 осіб. Кількість дворів - 111.

Починаючи з 2020 року відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 715-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Київської області» село Застугна входить до складу Застугнянського старостинського округу Васильківської міської територіальної громади.

Сільський краєвид


 ____________________________________________

Джерела

  1. Статистическое описание Киевской губернии изданное тайным советником, сенатором Иваном Фундуклеем 1852 г.
  2. Сказания о населенных местностях Киевской губернии Л. Похилевич 1864 г;
  3. Список населенных мест Киевской губернии Издание Киевского губернского статистического комитета 1900 г.;
  4. Населені місця Київщини (попередні підсумки перепису 17 грудня 1926 року). Київське округове статистичне бюро 1927 рік
  5. Історія міст і сіл УРСР. Київська область. — К.: Гол. ред. УРЕ АН УРСР, 1971. — 792 с. 
  6. Міста і села України. Київщина (книга перша)2009 р.Дописати коментар

0 Коментарі