Ферма Фузіка


Поміж населених пунктів, що на початку XX сторіччя входили до складу Веприківської волості Васильківського повіту було поселення під назвою Ферма Фузіка.

Ферма Фузіка територіально відносилась до села Чорногородка та з часом стала окремим селом під назвою Ферма. Станом на 1900 рік в поселенні було 17 дворів, в яких проживало 113 осіб, 54 чоловіків та 59 жінок. Головним заняттям жителів було хліборобство. Ферма знаходилась на відстані 38 верст від повітового міста Василькова та на відстані 15 верст до найближчої залізничної станції під назвою Мотовилівка. Поштово-телеграфна станція знаходилась в селі Мотовилівка. Поштова (земська) станція знаходилась в містечку Фастів.

На фермі Фузіка нараховувалось 53 десятини землі, яка належала селянину Степану Маркову Фузіку та перебувала в оренді інших селян. Господарство велось за трипільною системою.

Знак на в'їзді до села

Відповідно до адміністративно-територіального устрою, що відбувся в Україні у 2020 році село Ферма увійшло до Бишівської сільської громади Фастівського району Київської області. 

 ____________________________________________


Джерела

  1. Список населенных мест Киевской губернии Издание Киевского губернского статистического комитета 1900 г.;
  2. Історія міст і сіл УРСР. Київська область. — К.: Гол. ред. УРЕ АН УРСР, 1971.
  3. Довідник Адміністративно-територіальний поділ Київщини 1918–2010 роки Біла Церква 2012.

Дописати коментар

0 Коментарі