Дерепин


Хутір Дерепин на струмку Хавратці входив до селянського товариства передмістя Піски, Васильківської волості Васильківського повіту.

Станом на 1926 рік в хуторі нараховувалось 109 зареєстрованих володінь в яких проживало 513 осіб

Інформація про кількість жертв під час голодомору на хуторі Дерепин не зберіглися. Але враховуючи, що до голодомору на хуторі проживало більш ніж 500 осіб, а сьогодні навіть залишків будівель на тому місті не лишилось, можна зробити припущення що жертви були великі.

10 травня 1958 р. видано рішення виконавчого комітету Київської обласної ради депутатів трудящих №347 ― «Про уточнення обліку населених пунктів Київської області», відповідно до якого було ухвалено подання виконкому Васильківської районної ради депутатів трудящих, згідно з яким населені пункти: хутір Дерепи, хутір Ховратка та хутір Чепчаки Васильківської міської ради надалі слід було вважати такими, що зрослись між собою.
Карти Шуберта 1860 рік (фрагмент)

Сьогодні назва Дерепи переважно асоціюється з місцем куди можна виїхати на рибалку та відпочити. Про те, що ця назва належала поселенню вже ніхто не згадує.

Сучасна зона відпочинку

 ____________________________________________

Джерела


  1. Список населенных мест Киевской губернии Издание Киевского губернского статистического комитета 1900 г.;
  2. Довідник Адміністративно-територіальний поділ Київщини 1918–2010 роки Біла Церква 2012.
  3. Населені місця Київщини (попередні підсумки перепису 17 грудня 1926 року). Київське округове статистичне бюро 1927 рік
  4. Карти Шуберта 1860 рік

Дописати коментар

0 Коментарі