Багрин розпочав своє існування два з половиною століття тому. Тоді посеред яблуневого саду поселилися перші жителі із селища Калинівка. Вважається, що назва села походить від слова "бугор", оскільки місцевість у Багрині нерівна, горбиста.
Хутор Багрин входив до складу Васильківської волості Васильківського повіту Київської губернії.
За радянської влади хутір Багрин отримує статус села.
Село постраждало під час голодомору 1932 – 1933 років. Кількість жертв, що загинули від голоду в селі Багрин встановити не вдалося. На старому кладовищі в с. Багрин у 2002 році встановлено пам’ятний знак – дерев’яний хрест жертвам.
![]() |
Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці |
29 вересня 1992 р. на 11 сесії ХХІ скликання Київської обласної ради народних депутатів було прийнято рішення ― «Про часткові зміни в адміністративно-територіальному устрої окремих районів області», відповідно до якого у Васильківському районі утворена Дібрівська сільська рада з центром у селі Діброва, підпорядкувавши їй село Багрин Здорівської сільради.
19 лютого 2004 р. видано рішення Київської обласної ради №159-12 ― «Про встановлення меж окремих населених пунктів Київської області», відповідно до якого селу Багрин Васильківського району затверджено межі — 136,80 га
![]() |
Сільський краєвид |
Сучасне село Багрин розбудовується, збільшується кількість населення, покращується добробут жителів. На всі свята мешканці сіл Діброва та Багрин сходяться до дібровського клубу.
____________________________________________
Джерела
- Список населенных мест Киевской губернии Издание Киевского губернского статистического комитета 1900 г.;
- Історія міст і сіл УРСР. Київська область. — К.: Гол. ред. УРЕ АН УРСР, 1971. — 792 с.
- Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 років в Україні (Київська область) 2008 рік;
- Довідник Адміністративно-територіальний поділ Київщини 1918–2010 роки Біла Церква 2012.
- Міста і села України(Київщина), Київ 2009 рік.
0 Коментарі