Триліська фортеця

Городище... Якщо раптом, ви колись захочете там побувати, то можливо відчуєте дисонанс між назвою і самим місцем. Адже там, нажаль, вже давно не залишилось тієї величі часів Київської Русі і фортеці доби Хмельниччини. Ви побачите дуже гарний краєвид:  річку Кам’янку, що тече біля підніжжя схилу, розкинуті хатки біля її берегів, красу різнотрав’я навколо. І тоді, можливо, згадаєте історію, що трапилась тут 369 років тому… Історію мужньої оборони козаків і місцевих жителів, які захищали свої землі і залишились вірними собі і своїй землі.

Серпень, 1651 рік. Військо М. Потоцького просувалося далі на Україну. Перед ними постала природна перешкода – річка Кам’янка, яку неможливо було оминути, не оволодівши козацькою фортецею і Трилісами. Ніхто з місцевих не просив помилування, а тільки говорили про те, щоб забирались геть, з чужої землі.

Бій був нерівний… Поляки жорстоко винищили і спалили вщент все і всіх. Палала фортеця і прекрасна церква в ній.

Я думала, що козаччина десь далеко, на Запорізькій січі, або в підручниках історії, а вона виявляється ближче, ніж уявляла собі.

Вулиця, що веде до залишків фортеці названа на честь козацького отамана Богдана Олександренка. Також збереглися старовинні хрести тих часів, за переказами козацькі. А ще встановлений пам’ятний знак козакам Триліської фортеці.

Залишаємо в пам’яті цю героїчну сторінку і відпускаємо, для того, щоб писати нову.

P.S. На території залишків фортеці є дуже глибокі ями, які не видно через високу траву. Тому там треба бути дуже обережними!!!

Виктория РоманченкоДописати коментар

0 Коментарі